golfovy-rezort-black-stork52734202-1

Golf vo Veľkej Lomnici – 27 jamkové profesionálne golfové ihrisko

Golf je outdoorový šport, v ktorom samotný hráč alebo malá skupinka hrá malou golfovou loptičkou do jamky a používa pri tom rôzne palice. Pravidlá golfu definujú, že „hra spočíva v hraní loptičkou z odpaliska do jamky úderom alebo postupnými údermi v súlade s pravidlami.“

TENIS

Tenis je hra pre 2 alebo 4 hráčov. Variant s 2 hráčmi je dvojhra, variant so 4 hráčmi štvorhra. Existuje klasická a zmiešaná štvorhra, pri klasickej proti sebe hrajú dva páry mužov alebo žien, pri zmiešanej je v každom páre jeden muž a jedna žena.

unnamed
splav-z-hainburgu-do-bratislavy-441.thumb_510x340

Kanoistika

Kanoistika je všeobecný názov pre vodný šport, ktorého názov je odvodený zo slova Canoe. Využíva dva základné typy plavidla – kajak a kanoe. Plavidlo sa dostáva do pohybu pomocou pádla. V kajaku sa používa pádlo s listami na oboch stranách, v kanoe len na jednej.

Rafting

Rafting je adrenalínový vodný šport na divokej vode, kde dvoj- až šesť-členná posádka súťaží na gumových nafukovacích člnoch. Súťaží sa v zjazde, šprinte, slalome a Head 2 Head. Vďaka raftingu sa divoká voda stáva dostupnejšou aj pre širokú verejnosť. Rafting umožnil prudký rozvoj športového, komerčného a expedičného splavovania na divokých riekach. Stáva atraktívnym športom a do povedomia ľudí sa dostal začiatkom 90. rokov.

unnamed-1
TATRABOB

Horská bobová dráha

V Tatranskej Lomnici je v prevádzke od augusta 2004. Svojou konštrukciou umožňuje jazdy počas celého roka. Pri nástupe sa zapnete bezpečnostnými pásmi a vlek vas vyvezie na vrcholovú stanicu. Rýchlosť bobu ovládate brzdami.  Prajeme Vám krásne chvíle na Tatrabobe

Horské kolobežky z Hrebienka do Starého Smokovca / v zime večerná sánkovačka

Zjazd na horských Monster kolobežkách dole svahom je obľúbená atrakcia v stredisku. Kolobežky sú špeciálne určené na jazdu v horskom teréne a ich široké kolesá zabezpečia vysokú priľnavosť aj k náročnému terénu.

190717_Malino_14
unnamed-2

Paintball v areály Jamy v Tatranskej Lomnici

Paintball je činnosť, považovaná za šport, ktorej podstatou je boj tímov, alebo jednotlivcov proti sebe pomocou zbraní s cieľom zasiahnuť súpera projektilom naplneným farbou. Ako zbrane sú používané tzv. značkovače poháňané stlačeným vzduchom.

Lukostreľba

Lukostreľba alebo streľba z luku je praktické lovecké a vojenské umenie a z neho vzniknuté športové odvetvie, ktorého tradícia je stará desiatky tisíc rokov. Ide o samostatné športové odvetvie respektíve o špecifický olympijský šport.

107-1
tandem_fbicon

Zoskoky padákom

je parašutistická disciplína, pri ktorej je študent (resp. pasažier) pripútaný k inštruktorovi – skúsenému parašutistovi (slangovo „tandem pilot“, alebo „tandem master“) pomocou špeciálneho tandemového postroja. Súčasťou tandemového zoskoku je voľný pád v trvaní niekoľkých desiatok sekúnd a nasledovný let na otvorenom padáku cca 5 minút.

Vyhliadkové lety

Známe miesta vyzerajú inak, vzduch vonia adrenalínom a fotoaparát od vzrušenia nestíha. Vyhliadkový let lietadlom vám dá pocítiť malosť človeka a veľkosť vzdušných živlov. S hlavou v oblakoch a myšlienkami ešte vyššie budete len na krok od neba.

4551348-4921ef
vychadzka_na_koni_v_prirode

Jazda na koňoch

je športové a športovo rekreačné odvetvie pri ktorej sa jazdí na koni alebo na nejakom zariadení za koňom.

Rybačka

Rybolov (iné názvy: lov rýb, chytanie rýb, hovorovo rybárenie, ako sústavná činnosť aj rybárstvo) je odchyt rýb z tečúcich vôd, jazier, umelých nádrží ( rybníkov, priehrad ) a morí. Osoba venujúca sa rybolovu sa nazýva rybár.

image_UDEUHeni5jMHymcOu6hoR3N5JWpvpzov7NJMjorU
AquaCity_sauny_2018_II08

Aquacity Poprad

Aquapark AquaCity Poprad ponúka 13 vonkajších a vnútorných bazénov, tobogány, 350 vodných atrakcií, najväčšie wellness a spa centrum na Slovensku, detské kútiky, ihriská, zábavné animačné programy pre deti a výnimočnú 3D

Laser show. Wellness a Spa AquaCity Poprad s rozlohou 1600m2 je rajom pre milovníkov relaxu a wellness služieb. Nájdete tu rôzne druhy sáun, inhalácii, vírivky, zátoku lásky alebo snežnú jaskyňu.

Skialpinistické túry

Skialpinizmus je zimný šport,ktorý je kombináciou voľného lyžovania lezeckých schopností a navigácie. Skialpinizmus, či už pretekársky alebo rekreačný, si vyžaduje dobrú fyzickú kondíciu a základný skialpinistický výstroj.

skialpinizmus-zapadne-tatry-ziarska-dolina-ziarske-sedlo-smerom-ku-razcestniku
lyziarske-stredisko-tatranska-lomnica12776036

Lyžovanie

Lyžovanie je zimný šport, ktorý spočíva v pohybe človeka vlastnou silou a zemskou tiažou po snehu na lyžiach, čo je pár dlhých úzkych dosiek, pôvodne drevených, dnes z kompozitných materiálov, pripojených k chodidlám pomocou lyžiarskeho viazania. Ako alternatíva k lyžiam sa používa aj snowboard, čo je jedna širšia doska, ku ktorej sú pripevnené obe chodidlá.

Funpark Štrbské Pleso – bungee jumping, skútre

Náš FUN PARK sa nachádza priamo pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese. Najbližšie parkovisko sa nachádza pri Hoteli FIS, no kľudne si môžete vaše autá nechať  na centrálnom parkovisku.

snowtubing3-1
5075962-7ba5dd

Psie záprahy

Psie záprahy alebo jazda na psích záprahoch je šport, pri ktorom dva, alebo viac psov v púostrojoch ťahá svojho mašéra (psovoda) na špeciálnych saniach alebo na riaditeľnom vozíku. Napriek svojej vysokej úrovni a vynikajúcim výsledkom našich pretekárov na medzinárodnom poli je tento šport na Slovensku spoločensky a mediálne v ústraní.

Návštevy hradov, zámkov, kaštieľov a kultúrnych pamiatok v okolí

oravsky-hrad47507501